Купуємо і вибираємо каталітичний нейтралізатор

Каталітичний нейтралізатор – це елемент роботи вихлопної системи, який знижує викид в довкілля шкідливих хімічних речовин (монооксиду вуглецю, вуглеводню, оксиду азоту) та перетворює їх на нейтральні речовини, як азот, воду та двоокис вуглецю. Пристрій каталізатора, звісно, впливає не лише на чистоту довкілля, а й на справність роботи всього авто.

Для чого каталізатор в машині? Як працює каталізатор? Чому він цінний? Відповімо на найчастіші запитання.

Каталізатор в автомобілі знаходиться за вихлопною трубою або ж біля випускного колектора. Каталізатор може нейтралізувати шкідливі речовини лише при високих температурах, тому його правильне розміщення має чи не ключову роль. При роботі авто вихлопні гази потрапляють в керамічний блок, де цінні метали окислюють чадний газ та метали, що не згоріли. Родій нейтралізує оксид азоту і вже перетворені речовини виходять через вихлопну трубу назовні. 

Що відбувається, якщо каталізатор автомобільний забивається або виходить з ладу?

  • Хімічні сполуки виходять в довкілля не нейтралізовані та забруднюють його.
  • Ті ж сполуки потрапляють всередину авто й отруюють вас.
  • Вихлоп не очищується та потрапляє у двигун, який з часом перестає нормально працювати через це. А поки він робочий то працює в аварійному режимі.
  • Розхід пального збільшується, а звук від вашого авто стає гучнішим. 

Звісно, термін роботи каталізатора на автомобілі залежить від кількох чинників:

  • Марки вашого авто. Кожен виробник має свої рекомендації (детально ми висвітлювали цю тему в статті). Наприклад, Volkswagen Jetta чи Passat можуть їздити на одному каталізаторі 140 тис. км, а Субару Форестер 100 тис.
  • Матеріалу виготовлення каталізатора: металевий може бути стійкішим до механічних пошкоджень, ніж керамічний, проте термін служби керамічного може перевищувати термін роботи металевого через нанесення цінних елементів на стільники. 
  • Якість пального та стиль вашого кермування. Заливайте перевірене пальне та шануйте свою машину, уникаючи ям, калюж та різкого швидкого водіння.
  • Невчасний техогляд та ігнорування дрібних поломок.

Чи можна вирізати каталізатори автомобілів при поломці? 

Так, поламаний каталізатор вирізають, але пам’ятайте, що на його місце обов’язково потрібно поставити новий каталізатор. Вартість нового знову ж таки залежатиме від марки та типу вашого автомобіля. Якщо ви шукаєте бюджетне розв’язання питання, то можете встановити так званні замінники (полум’ягасник, стронгер тощо), проте на місці каталізатора обов’язково повинне бути щось, що візьме на себе функції каталізатора. 

Їзда автомобіля без каталізатора = їзда в аварійному стані. Більше про це ви можете прочитати в нашій статті.

Що дає каталізатор автомобіля ми розібралися, тепер поговоримо про діагностику.

Поломки каталізатора та діагностика.

Якщо ваш каталізатор заб’ється чи вийде з ладу, ви помітите, що двигун почав гірше заводитися або глохнути, що розхід пального і мастил відчутно збільшився, знизилася тяга та розгін став гіршим, на панелі приборів чи бортовому комп’ютері горить “Check Engine” або помилка РО420. В цьому випадку необхідно звернутися до сервісного центру на діагностику. 

Якщо ви самостійно хочете провести діагностику, то вам знадобиться двигун-тестер, який встановлюється замість свічки запалювання, тоді заводиться двигун і записується осцилограма. Також ви можете виміряти тиск вихлопної маси за допомогою манометра. Якщо у вас  немає цих приладів, просто зверніться на СТО. Якщо вам необхідно видалити каталізатор, а також ви шукаєте куди його здати, наша компанія в силах вам допомогти. Залишайте заявку на нашому сайті https://skup-katalizatorov.com.ua/ або телефонуйте за номером телефону: (097) 105-58-22.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *