Схема автомобільного каталізатора

Основні складові каталізатора

Сьогодні ми розглянемо склад каталізатора автомобіля, щоб краще зрозуміти як він працює і які саме метали допомагають йому виконувати свої функції. Як ви вже уявляєте, нейтралізатор є частиною вихлопної системи й знаходиться він перед глушником.

Читати далі: Схема автомобільного каталізатора

Отож, що входить до складу каталізатора?

  1. Металевий корпус, який з одного боку зʼєднується з двигуном, а з іншого – з резонатором.
  2. Керамічні або металеві блоки, що знаходяться під корпусом і мають вигляд стільників, які покриті дорогоцінними металами.
  3. Елементи теплоізоляції. 

Каталізатори можуть бути металевими або керамічними. 

Металеві нейтралізатори мають серцевину у формі спіралі та соти неправильної форми. Вони стійкіші до пошкоджень, міцні, добре витримують перепади температур, але у порівнянні з керамічним вони дешевші при скупці. Більше про особливості роботи металевих каталізаторів читайте тут

Керамічні каталізатори мають наскрізні стільники й внутрішній блок виготовлений з кераміки. Вони менш стійкі до ударів, води та необережного водіння, проте коштують дорожче при скупці, адже містять більше напилення цінних металів. 

Проте, матеріал виготовлення каталізатора буде залежати від марки вашого авто та країни його виробника. Ми розглянули, що таке каталізатор авто та який його склад і перейдемо тепер до функцій цієї важливої деталі.

Функція каталізатора в авто

Саме склад каталізатора визначає його основні функції. Він працює таким чином, що скорочує викиди токсичних речовин в довкілля та перетворює шкідливий вихлоп у нейтральний. Гази з двигуна потрапляють в конвертер та дістаються вихлопної труби всього за 1/10 секунди, а завдання цінних металів в складі автомобільного каталізатора якраз скоротити вихлоп чадного газу та перетворити його на азот та воду. Для процесу перетворення потрібні високі температури від 750℃, тому для нормальної роботи каталізатора потрібна активна робота автомобіля.

З поломаним каталізатором чи взагалі без нього автомобіль працюватиме в аварійному режимі, а шкідливий вихлоп буде лише однією з небагатьох проблем з якою вам доведеться зіштовхнутися. Тому дуже важливо слідкувати за справністю каталізатора, якістю пального, яке ви заливаєте в авто та вчасним техоглядом. 

Які метали є в каталізаторі

Каталізатор на авто у своєму складі має групу цінних металів, а саме платину, паладій та родій. Кількість напилення залежить від марки та типу авто, тому в кожному окремому випадку це може бути різною величиною. Ці метали активізовують процес оксидації та дезоксидації й перетворюють вуглеводні, монооксид азоту та оксид азоту у воду, азот та двоокис вуглецю. Проте, чим довше працює каталізатор, тим більше вигорають цінні метали й тим менше шкідливих вихлопів відфільтровують. Зрештою, приходить час коли каталізатор необхідно замінити, проте викидати старий не можна і не потрібно, адже за нього ви можете отримати гроші.

Наша компанія займається скупкою каталізаторів в Києві та Запоріжжі будь-яких марок авто і пропонує за них хороші конкурентні ціни. Ми оцінюємо вміст цінних металів та виплачуємо компенсацію згідно зі щоденним курсом на ринку цінних металів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *