Що таке каталізатор?
Пристрій автомобільного каталізатора знаходиться у вихлопній системі та очищає вихлопні гази. Автомобіль через високе нагрівання викидає через вихлопну трубу токсичні гази, а принцип дії каталізатора якраз полягає в тому, щоб нейтралізувати цей вихлоп та відфільтрувати всі шкідливі частки. Каталізатор пристрій перетворює вуглеводні, монооксид вуглецю та оксид азоту на двоокис вуглецю, воду та азот.
Щоб зрозуміти як саме каталізатор справляється з цією роботою нам важливо мати будову каталізатора.
Схема каталізатора складається з:
- Корпуса. Металевий корпус з двома трубами: одна зʼєднана з двигуном, а інша з резонатором.
- Підкладка внутрішнього боку каталізатора (керамічна або металева), на яку наносяться цінні метали (платина, паладій, родій). Виглядає вона як серцевина з сотовою структурою.
- Елементи теплоізоляції.
Як працює автомобільний каталізатор?
Коли через каталізатор проходять вихлопні гази вони стикаються з поверхнею стільників, відбувається окислення, яке переробляється на звичайний вуглекислий газ на виході з глушника. Саме цінні метали забезпечують процес перетворення вихлопу з токсичного на безпечний.
Саме тому будова та призначення каталізатора – це очищення і фільтрація вихлопу, щоб зберегти довкілля та здоровʼя учасників руху.
На жаль, деякі водії відмовляються від каталізатора через його вартість, не розуміючи, що його відсутність негативно впливає не лише на довкілля, а й на справність автомобіля.
Скільки служить каталізатор?
Пристрій каталізатор глушника може мати різний термін роботи. Він залежить від пробігу авто (проте кожна марка машини матиме свої дані). Детальніше у нашій статті. В середньому цей пробіг становить від 150 до 200 тис. км, проте це не єдиний фактор, що впливає на тривалість роботи каталізатора.
На принцип роботи каталізатора матиме вплив:
- Ваш стиль та обережність кермування. Чим акуратніше і бережніше ви їздите – тим більше шансів є у вашого каталізатора служити довго. Сюди ж наїзди в калюжі та ями.
- Пальне, яке ви заливаєте. Якщо ви віддаєте перевагу перевіреним заправкам та якісному бензину – проблем не буде, проте, якщо любите зекономити й залити абищо – не чекайте, що каталізатор працюватиме добре.
- Несправність системи запалювання чи первинні поломки двигуна.
Про поломку каталізатора ви дізнаєтеся за такими показниками:
- Помилка “Check engine” на панелі приборів.
- Деренчання в системі вихлопу.
- Авто тяжко заводиться, глохне, погано розганяється.
- Стрілки тахометра стрибають при русі.
- Розхід пального збільшується.
- З’явився неприємний запах від вихлопу, а також дим з глушника.
Якщо ви помітили ці признаки – це стане сигналом, що прийшов час міняти каталізатор.
Що ж, ми розібралися з чого зроблено каталізатор і як зрозуміти, що він вийшов з ладу, тепер поговорімо про те, що робити з поламаним пристроєм.
Куди здати старий каталізатор?
Ми думаємо, що вам сподобається відповідь на це питання, адже за старий каталізатор ви можете отримати непогані гроші. Як? Розповідаємо.
Річ у тому, що старі каталізатори не можна викидати на сміттєзвалище, а також не можна залишати в гаражі, адже весь токсичний вихлоп виділятиметься в повітря, землю та воду і негативно впливатиме на ваше здоровʼя та майбутній урожай. Тому каталізатори найкраще здавати на переробку.
Не хвилюйтеся, це не складно! І є кілька способів:
- Ви берете свій старий каталізатор та привозите його в наш сервіс прийому каталізаторів.
- Надсилаєте нам каталізатор Новою поштою та отримуєте кошти назад безготівкою.
- Якщо у вас 30+ кг старих каталізаторів – телефонуєте нам та залишаєте заявку, а ми приїдемо і все заберемо.
Ми працюємо з гуртовими та роздрібними продавцями, не маємо посередників та прихованих комісій. Виплачуємо вам кошти одразу готівкою на карту чи рахунок.
Розбір каталізатора
Ми проводимо спектральний аналіз цінних матеріалів у вашому каталізаторі та на основі цього виплачуємо вам кошти. Також можемо попередньо оцінити вартість каталізатора, якщо ви надішлете нам маркування. В будь-якому випадку ми пропонуємо високі ціни за ваші відпрацьовані каталізатори та подальшу його переробку.
Залишайте заявку на сайті https://skup-katalizatorov.com.ua/ або телефонуйте (097) 105-58-22.