З чого виготовляють автомобільні каталізатори

Що таке каталізатор?

Пристрій автомобільного каталізатора знаходиться у вихлопній системі та очищає вихлопні гази. Автомобіль через високе нагрівання викидає через вихлопну трубу токсичні гази, а принцип дії каталізатора якраз полягає в тому, щоб нейтралізувати цей вихлоп та відфільтрувати всі шкідливі частки. Каталізатор пристрій перетворює вуглеводні, монооксид вуглецю та оксид азоту на двоокис вуглецю, воду та азот.

Щоб зрозуміти як саме каталізатор справляється з цією роботою нам важливо мати будову каталізатора. 

Схема каталізатора складається з:

 1. Корпуса. Металевий корпус з двома трубами: одна зʼєднана з двигуном, а інша з резонатором.
 2. Підкладка внутрішнього боку каталізатора (керамічна або металева), на яку наносяться цінні метали (платина, паладій, родій). Виглядає вона як серцевина з сотовою структурою.
 3. Елементи теплоізоляції.

Як працює автомобільний каталізатор? 

Коли через каталізатор проходять вихлопні гази вони стикаються з поверхнею стільників, відбувається окислення, яке переробляється на звичайний вуглекислий газ на виході з глушника. Саме цінні метали забезпечують процес перетворення вихлопу з токсичного на безпечний.

Саме тому будова та призначення каталізатора – це очищення і фільтрація вихлопу, щоб зберегти довкілля та здоровʼя учасників руху.

На жаль, деякі водії відмовляються від каталізатора через його вартість, не розуміючи, що його відсутність негативно впливає не лише на довкілля, а й на справність автомобіля.

Скільки служить каталізатор?

Пристрій каталізатор глушника може мати різний термін роботи. Він залежить від пробігу авто (проте кожна марка машини матиме свої дані). Детальніше у нашій статті. В середньому цей пробіг становить від 150 до 200 тис. км, проте це не єдиний фактор, що впливає на тривалість роботи каталізатора.

На принцип роботи каталізатора матиме вплив:

 1. Ваш стиль та обережність кермування. Чим акуратніше і бережніше ви їздите – тим більше шансів є у вашого каталізатора служити довго. Сюди ж наїзди в калюжі та ями.
 2. Пальне, яке ви заливаєте. Якщо ви віддаєте перевагу перевіреним заправкам та якісному бензину – проблем не буде, проте, якщо любите зекономити й залити абищо – не чекайте, що каталізатор працюватиме добре.
 3. Несправність системи запалювання чи первинні поломки двигуна.

Про поломку каталізатора ви дізнаєтеся за такими показниками:

 1. Помилка “Check engine” на панелі приборів.
 2. Деренчання в системі вихлопу.
 3. Авто тяжко заводиться, глохне, погано розганяється.
 4. Стрілки тахометра стрибають при русі.
 5. Розхід пального збільшується.
 6. З’явився неприємний запах від вихлопу, а також дим з глушника.

Якщо ви помітили ці признаки – це стане сигналом, що прийшов час міняти каталізатор.

Що ж, ми розібралися з чого зроблено каталізатор і як зрозуміти, що він вийшов з ладу, тепер поговорімо про те, що робити з поламаним пристроєм. 

Куди здати старий каталізатор?

Ми думаємо, що вам сподобається відповідь на це питання, адже за старий каталізатор ви можете отримати непогані гроші. Як? Розповідаємо.

Річ у тому, що старі каталізатори не можна викидати на сміттєзвалище, а також не можна залишати в гаражі, адже весь токсичний вихлоп виділятиметься в повітря, землю та воду і негативно впливатиме на ваше здоровʼя та майбутній урожай. Тому каталізатори найкраще здавати на переробку.

Не хвилюйтеся, це не складно! І є кілька способів:

 1. Ви берете свій старий каталізатор та привозите його в наш сервіс прийому каталізаторів.
 2. Надсилаєте нам каталізатор Новою поштою та отримуєте кошти назад безготівкою.
 3. Якщо у вас 30+ кг старих каталізаторів – телефонуєте нам та залишаєте заявку, а ми приїдемо і все заберемо.

Ми працюємо з гуртовими та роздрібними продавцями, не маємо посередників та прихованих комісій. Виплачуємо вам кошти одразу готівкою на карту чи рахунок. 

Розбір каталізатора

Ми проводимо спектральний аналіз цінних матеріалів у вашому каталізаторі та на основі цього виплачуємо вам кошти. Також можемо попередньо оцінити вартість каталізатора, якщо ви надішлете нам маркування. В будь-якому випадку ми пропонуємо високі ціни за ваші відпрацьовані каталізатори та подальшу його переробку. 

Залишайте заявку на сайті https://skup-katalizatorov.com.ua/ або телефонуйте (097) 105-58-22.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *