Як платиновий каталізатор допомагає від викидів в атмосферу

Основні переваги платинових каталізаторів

Платиновий каталізатор – запчастина у вихлопній системі автомобіля, яка допомагає очищувати шкідливий вихлоп і робити його безпечним для людей і довкілля. Платина – цінний срібно-сірий метал, який має хорошу пластичність, тепло та електропровідність. Платина стійка до вологості та нагрівання. Вона рідко присутня в земній корі, через це платинові каталізатори дорого коштують.

Платину видобувають найбільше у Південній Африці, далі йде Канада та Австралія. Рідкісний елемент, який використовують для виготовлення прикрас, електронних пристроїв, стоматологічних приладь, а також каталізаторів.

Нагадаємо, що у каталізаторі є платина, родій та паладій, які займаються очищенням вихлопу та перетворюють токсичні оксид азоту, вуглеводні та монооксид вуглецю на двоокис вуглецю, воду та азот. Саме ці цінні речовини активізовують процеси оксидації та дезоксидації та очищають вихлоп. 

Скільки платини в каталізаторі визначити при покупці складно, адже це вирішується виробником автомобіля та його маркою. В середньому це 0.5-3 грамів платини. Цей цінний метал має роль прискорювача хімічної реакції, що перетворює шкідливий вихлоп на менш шкідливий. 

  • Каталізатор платиновий допомагає відповідати нормам викидів і ефективно справляється зі своєю задачею.
  • Також платина стійка до “отруєнь” і вона продовжує ефективно працювати під впливом сильного забруднення.
  • Платина витримує високі температури і є добрим провідником тепла.
  • Платина не боїться корозії, що дозволяє каталізатору мати довгий термін експлуатації.

Скільки платини використовується для виготовлення каталізатора в авто?

Як ми писали вище – платина від каталізатора може бути в районі 0.5-3 грам залежно від марки авто та виробника. Тобто, якщо ви здаєте каталізатор і там є 6 грамів платини – станом на 22.09.2022 він коштуватиме в районі 1 099,38 грн/1г ✕ 6 = 6596,28 грн.

Також до платини є свої вимоги:

  1. В каталізаторі має бути чиста платина, без домішок.
  2. Вона повинна витримувати високі температури та не розʼїдатися вихлопними газами.
  3. Платина має бути стійкою до отруєнь. 

Звісно, перевірити каталізатор на такі вимоги самостійно вкрай складно, тому радимо купувати оригінальні запчастини від перевірених виробників. 

Ви можете зацікавитися, а як дістати платину з каталізатора? Одразу скажемо, що самостійно це зробити важко, адже ви можете пошкодити покриття платини і не дістати взагалі нічого. Для цієї функції є спеціальні процедури, які можуть виконати компанії, що займаються відокремленням цінних металів від самого каталізатора. Щоб отримати платину потрібно розплавити конвертер, а платину відокремити від інших металів, то ж в домашніх умовах таке не виконати. Звісно, в інтернеті є рецепти замочування каталізатора в різні рідини, але майте на увазі, що таким чином є ризик взагалі не отримати не лише платини, а й інших цінних металів.

Якщо у вас є старий каталізатор, який потребує заміни й ви не знаєте чи є в ньому платина – привезіть його нам. Наша компанія займається скупкою каталізаторів та подальшою переробкою цих запчастин, щоб отримати виробництво нових нейтралізаторів. Ми приймаємо каталізатори від всіх марок авто, з будь-яким пробігом і в будь-якому стані та кількості. Проводимо спектральний аналіз цінних металів та озвучуємо вам ціну, яку ви отримаєте за цю деталь. Тому обовʼязково здайте свій каталізатор на переробку та отримайте за нього непогані гроші. Детальніше в статті.

Наскільки екологічні платинові каталізатори

Вам вже, мабуть, цікаво, де взяти платиновий каталізатор? При виборі авто запитуйте про це у продавців та дилерів, або ж при заміні каталізатора – шукайте офіційних перевірених виробників. Також, ви можете купити платинову сітку, термін її роботи орієнтовно 1-1,5 року. Хоч і платина дорожча, але каталізатори з нею ефективніші та довше працюють, тому на перспективу це вигідніший варіант. 

Платинові каталізатори екологічні, адже вони краще очищають вихлоп і не забруднюють середовище так сильно, як відсутній каталізатор, або ж без платини. Якщо ваш каталізатор вийшов з ладу і ви хочете отримати кошти за платину та інші цінні метали в ньому – звертайтеся в нашу компанію та залишайте заявку на сайті https://skup-katalizatorov.com.ua/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *