Як заробити на старому каталізаторі

Автомобільні каталізатори — важлива складова вихлопної системи, яка відповідає за нейтралізацію шкідливих вихлопів. У вашого автомобіля може бути як металевий каталізатор, так і керамічний, а якщо ви їздите на дизельному авто, то у вас ще може стояти сажовий фільтр. Щоб зрозуміти навіщо купують каталізатори важливо зрозуміти, що знаходиться в каталізаторі. 

Річ у тому, що каталізатор автомобільний має покриття з цінних металів, які власне, беруть участь в нейтралізації шкідливих речовин. Платина, паладій і родій – це ті дорогоцінні метали в каталізаторі, які роблять його найдорожчим брухтом. Коли каталізатор відпрацьовує свій ресурс його важливо змінити на новий. 

Що робити зі старим каталізатором?

Для відпрацьованих деталей є спеціальні сервіси прийому, які закупляють старі каталізатори, проводять оцінку вмісту цінних металів та займаються подальшою переробкою. 

То ж, навіщо купують каталізатор?

Ті, хто займається прийомом каталізаторів, зазвичай пропонують подальшу його переробку, або ж працюють з посередником, який цим займається. Каталізатори не можна викиди на смітник чи тримати вдома, адже вони виділяють токсичні речовини в повітря, грунт та воду. Відпрацьовані каталізатори є шкідливими для здоровʼя людей, тому важливо їх здати у правильне місце. Скупники оцінять скільки коштує каталізатор, виплатять вам кошти та заберуть деталь на переробку (з якої потім виготовлять новенький нейтралізатор).

Відповідь на питання скільки коштує каталізатор залежатиме від низки факторів:

 1. Марка, рік та країна випуску вашого авто. Преміумсегмент машин може мати значно дорожчий каталізатор, ніж середній клас. Наприклад за даними 2021 року, Ferrari F430 має каталізатор дорожчий за Ford Mustang в 1.5 рази. 
 2. Склад дорогоцінних металів. Кожен виробник може мати своє співвідношення кількості металів, тому ціна буде варіюватися.
 3. Ціни на метали на світовій біржі. Вони змінюються щодня і на них впливає економічна ситуація у світі, тому передбачити точну ціну на наступний тиждень чи день може бути вкрай складно.
 4. Термін служби. Чим довше ви експлуатуєте каталізатор – тим більше він зношується і втрачає у вартості.
 5. Стиль вашого кермування та пошкодження. Все це впливає на фінальну ціну та стан запчастини.
 6. Тип палива. Чим гірше пальне – тим більше його домішки “вимиватимуть” цінні метали, тому обирайте лише якісний бензин чи дизель.

Середня вартість каталізатора

Як ми вже писали, каталізатори мають цінні речовини. Наприклад, щоб дізнатися скільки паладію в каталізаторі, важливо зрозуміти, що 80% всього паладію, який є у світі використовують для виробництва саме каталізаторів. Цей елемент каталізує окисні реакції й перетворює вуглеводні у воду та вуглекислий газ. Один каталізатор може містити як кілька грамів платини, так і більше ніж 10 г для рідкісних моделей вантажівок.

За період від серпня 2021 до серпня 2022 вартість 1 г паладію коливалася від 1452,44 грн до 2658,91 грн (за даними офіційного курсу НБУ). А от вартість платини за даними НБУ за період 12 місяців змінювалася від 799 грн за 1 грам до 1131,91 грн.

То ж, вартість відпрацьованого каталізатора в Україні може стартувати від суми в 10 $ до 3300 $, все залежить від матеріалу виготовлення каталізатора та вищеописаних факторів. 

Наша компанія пропонує наступні ціни:

За керамічні каталізатори ви можете отримати до 3300 $, за металічні – до 400 $, а за сажові фільтри – до 150 $. Звісно, фінальну ціну ми зможемо сказати після проведення перевірки вашого нейтралізатора. 

Куди здати каталізатор в Україні

Питання здавання каталізатора в Україні вирішується легко. Головне обрати офіційного та надійного скупника, який виплатить вам чесну ціну та надасть повну інформацію. Наша компанія “Перша чесна скупка каталізаторів” забезпечує правильну оцінку каталізаторів, проведе спектральний аналіз, проконсультує щодо всіх наявних у вас питань. 

Чому варто звернутися до нас?

 • Ми виплачуємо кошти будь-яким зручним вам способом – готівкою, переказом, на картку, післяоплатою на НП.
 • Ми приймаємо каталізатори як в офісі в Києві, так і поштою.
 • Ми працюємо з роздрібними продавцями та з гуртовими.
 • Якщо у вас понад 30 кг каталізаторів – ми заберемо їх самостійно. 
 • Ми подбаємо про подальшу переробку каталізатора.
 • З нами легко і швидко. 

Тому, якщо ви маєте старий каталізатор – привозьте його нам, або залишіть свій номер у заявці для попередньої оцінки вартості https://skup-katalizatorov.com.ua/price/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *