Як запобігти крадіжці каталізатора з авто

Привабливість каталітичних нейтралізаторів для злодіїв

Автомобільний каталізатор – один з найцінніших елементів вихлопної системи. На жаль, він може стати ласим шматочком для злодіїв через те, що в каталізаторі містяться цінні елементи (платина, паладій, родій), які можна здати та отримати кошти. Відпрацьовані каталізатори можуть коштувати дорого саме завдяки цим металам

Крадіжка каталізатора не складна для злодіїв, адже його легко зняти й так само без проблем здати, тому варто подбати про його безпеку та захист.

Навіщо ж скуповують каталізатори ви можете прочитати в нашій статті. 

Як захистити каталітичний нейтралізатор від крадіжки?

На жаль, ніхто не застрахований від крадіжки й вмотивованим злодіям перешкод вкрай мало, проте кожен може  докласти зусиль, щоб захистити свій автомобіль та каталізатор. Поділимося кількома варіантами:

  • Не паркуйтесь на неосвітлених безлюдних місцях

Чим темніше і віддаленіше місце, тим більше шансів, що злодії захочуть влаштувати вирізання каталізатора. Тому, звісно, краще паркувати авто на стоянках, які охороняються, в гараж, ну або хоча б в добре освітлене та людне місце поближче до проїзної частини. 

  • Страхування

Ще один варіант захисту, який ви можете обрати – це страхування автомобіля від крадіжок. Так, цей пункт потребує додаткових грошей, проте у випадку крадіжки, пошкодження авто чи його частин, ви не втратите свої кошти, а зможете отримати компенсацію від страхової компанії. Помилка вважати, що старі автомобілі не потрібно страхувати, адже саме в старіших моделях можуть бути каталізатори з більшим вмістом цінних металів.  А ще їх легше видалити, тому краще подбати про безпеку й обрати для себе страхову.

  • Чохли протиугінні 

Чохли антиугон – непоганий варіант захисту від крадіїв, проте однозначно не найпопулярніший. Чохли – це металеві грати, що кріпляться до кузова та ускладнюють доступ до каталізатора. Звісно, без інструментів буде складно дістатися до деталі, проте, якщо в злодія вони будуть – зняти цей захист не становитиме проблеми. Також протиугонні чохли можуть погіршувати роботу автомобіля та призвести до поломок.

  • Телефонуйте в поліцію

Якщо ви помітили підозрілих осіб, які ходять дворами та заглядають в припарковані автомобілі – телефонуйте 102. Ви можете врятувати не лише своє авто, а й сусіда.

  • Ставте сигналізацію

Якщо ви все ж паркуєте авто біля будинку, який не охороняється – поставте сигналізацію. В такому випадку ви хоча б почуєте, якщо хтось захоче залізти до вашої машини або щось відкрутити в ній.

  • Скористайтеся послугами охоронної фірми

Такі компанії встановлюють на ваш автомобіль не лише сигналізацію, а й слідкувальний пристрій, щоб в разі чого максимально швидко знайти крадіїв. Це коштує грошей, проте якщо у вас дорога машина, яку можуть викрасти – краще скористатися максимальним захистом.

Як зрозуміти, що каталізатор вкрали?

Якщо ви сідаєте в авто і чуєте сильний гуркіт в районі дна машини, з вихлопної труби йде дим, а в салоні чути сильний запах вихлопних газів – перевірте чи на місці каталізатор. Також важливо звертати увагу на несподіваний великий розхід пального, падіння оборотів двигуна і загорання значка “check engine” на панелі приладів.

Якщо ваше авто погано заводиться, “рве” або глохне – це також може стати сигналом, що з каталізатором щось не так. Важливо з будь-якими підозрами поїхати на СТО й перевірити стан і наявність каталізатора, а якщо крадіжка підтвердилася – вжити певних заходів. 

Що робити у разі крадіжки?

Якщо така прикрість трапилася і ви побачили, що у вас вкрали каталізатор, диски чи взагалі авто виконайте ці кілька кроків:

  1. Викличте поліцію. Подайте письмову заяву про факт крадіжки.
  2. Зателефонуйте в страхову компанію. У вас є 48 годин від моменту крадіжки, щоб звернутися з цим у страхову. Якщо протягом 10 днів поліція не знайде авто, ви маєте право на відшкодування вартості.
  3. Займіться пошуком самостійно. Розпитайте свідків, пошукайте камери спостереження, напишіть оголошення в соцмережі тощо. Також можете відвідати авторинки, сайти продажу та слідкувати за оновленнями там.

Бажаємо, щоб вам ніколи не довелося мати справу з крадіжками!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *