Каталізатор в автомобілі – важлива складова всієї вихлопної системи, яка забезпечує правильне її функціонування та захист довкілля від шкідливих викидів. Часто, навіть купуючи автомобіль, водій не знає що таке каталізатор і для чого він потрібен та чи можна їздити без каталізатора, тому може не усвідомлювати небезпеки його відсутності чи несправності.
Чи можна їздити без каталізатора?
Звісно, є ті, хто скаже, що можна і назве вам безліч переваг. Ми на це можемо відповісти лише, що в принципі можна, але не дуже довго. Їзда без каталізатора має свої наслідки:
- Ви більше не зможете пройти ТО автомобіля і тим паче легально поїхати ним за кордон. Рівень вихлопних газів буде далеко за межами норми, а це заборонено.
- Без каталізатора гази проникатимуть в автомобіль і отруюватимуть і вас, і ваших пасажирів. Ціна здоров’я надто висока, щоб нехтувати ним.
- Якщо перші два пункти не аргумент, то подумайте чи готові ви зекономити на каталізаторі, але купити собі новий двигун? Без каталізатора двигун перейде в режим аварійної роботи, який обмежує та знижує його ефективність. А якщо до видалення каталізатор був пошкоджений, то є висока ймовірність, що його часточки потрапили у двигун і це дуже швидко виведе його з ладу.
- Розхід пального, як і шум в автомобілі можуть суттєво збільшитися.
- На панелі приборів у вас постійно горітиме помилка.
Як ви бачите, машина без каталізатора матиме обмежений термін роботи. Проте, з часом таки доводиться видаляти каталізатор. Розберемося для чого це роблять.
Навіщо видаляти каталізатор і як автомобіль про це сигналізує?
Кожен каталізатор має свій термін роботи залежно від марки авто (фіат, форд, ауді чи mazda можуть мати різний пробіг тривалості роботи), а також зовнішніх чинників.
Як ви дізнаєтеся, що каталізатор вийшов з ладу?
- Авто їсть надто багато пального та масла.
- На панелі приладів горить значок “check engine”.
- Обороти двигуна падають.
- В районі дна авто чутно гуркіт.
Більше про признаки поламаного каталізатора ви можете прочитати в нашій статті.
Якщо не видалити забитий каталізатор, він може пошкодити двигун і доведеться проводити капітальний ремонт. На місце старого каталізатора найкраще ставити новий, а якщо немає можливості можна встановити стронгер або полум’ягасник.
То ж ми розібралися чи може машина їздити без каталізатора, а тепер розповімо чи законно це і чи можливо пройти ТО.
Як пройти техогляд без каталізатора?
До осені 2022 року техогляд не є обов’язковим, але це зміниться і практично всі авто будуть змушені його проходити. З вирізаним каталізатором, нажаль, ТО не пройти, адже всі сучасні авто з 2000 року зобов’язані мати цей елемент наявний і справний. Відсутність каталізатора порушує норми вимог Євросоюзу. Штраф за непроходження ТО з осені 2022 року становитиме понад 1400 грн. Звісно, в деяких випадках це дешевше, ніж купити та замінити новий каталізатор, проте в перспективі ви можете зекономити на капітальному ремонті та штрафах.
Як отримати кошти за старий каталізатор?
Ще одна важлива опція, щоб заощадити на новому каталізаторі – це здати відпрацьований на переробку нам. Ми оцінюємо вміст цінних металів та виплачуємо вам грошову винагороду, опісля переробляємо старий каталізатор. Таким чином на покупку нового нейтралізатора у вас вже буде частина коштів. Телефонуйте за деталями (097) 105-58-22.