Як дізнатися, що забився каталізатор в автомобілі: ознаки та причини

Як ви вже знаєте, каталізатор – це важлива частина вихлопної системи автомобіля, проте з часом він може вийти з ладу. Як визначити, що забитий каталізатор? Чи можлива їзда із забитим каталізатором? Розберемося в цій статті.

Основні ознаки забитого каталізатора

Забитий каталізатор не може нормально виконувати свою функцію по очищенню та нейтралізації вихлопних газів. Зазвичай каталізатор забивається після наїжджених 150-200 тис. км, проте це може трапитися швидше через неправильну експлуатацію авто. Як зрозуміти, що каталізатор забитий? 

  1. Авто повільно і важко розганяється.
  2. Двигун глухне, або важко стартує (і в холодному стані, і в розігрітому).
  3. Розхід палива та масла сильно збільшився.
  4. Коли ви натискаєте на педаль газу відчувається спротив.
  5. На панелі приладів горить сигнал “Check Engine”.
  6. Обороти двигуна хаотично зростають або падають.

Ці признаки можуть бути однаковими, якщо ви їздите на бензині, дизелі, газі. Будь-який з цих пунктів може свідчити про забитий каталізатор і потребуватиме сервісного обслуговування. Існує кілька причин чому з каталізатором може статися така неприємність.

Забитий каталізатор: симптоми та зовнішні фактори впливу

Вище ми згадували про те, що каталізатор може забиватися після 150-200 тис. км пробігу, проте є ряд інших факторів, які впливають на його роботу. 

  • Заправка автомобіля неякісним пальним. Воно має здатність перегрівати каталізатор, оскільки не згорає все в циліндрах. Довіряйте лише авторизованим заправним станціям, щоб вберегти авто.
  • Механічні пошкодження через погане дорожнє покриття, необережне водіння, ями тощо.
  • Завеликий розхід оливи.
  • Неправильне налаштування системи запалювання та роботи двигуна.

Чим небезпечний забитий каталізатор?

Експлуатація автомобіля з забитим каталізатором з високою ймовірністю призведе до поломки двигуна внутрішнього згорання та потреби в капітальному ремонті. Також через забитий каталізатор двигун “їсть” набагато більше палива. В будь-якому випадку буде краще відремонтувати (якщо це можливо) або ж замінити каталізатор на новий. Не відтягуйте візит на СТО, щоб зберегти ваше авто на ходу.

Чи можна видалити каталізатор? Плюси та мінуси роботи автомобіля без каталізатора.

Звісно, багато водіїв їздить без каталізатора (особливо на старших автівках), проте це безперечно погано для довкілля, адже шкідливі вихлопні гази не фільтруються. Каталізатор видаляють, але спершу його можна спробувати зремонтувати. Радимо проконсультуватися зі спеціалістами щодо ремонту і закликаємо вас утриматися від зняття каталізатора вручну. Це може коштувати вам невиправдано дорого. 

Плюси видалення каталізатораМінуси видалення каталізатора
Зменшення витрат пальногоТяжкий шкідливий вихлоп, який не відповідає сучасним екологічним нормам. Також цей вихлоп потрапляє в авто вражаючи водія та пасажирів, що при тривалому контакті може мати канцерогенний ефект.
Збільшення потужності авто на 10%Збільшення потужності авто буде тимчасовим
Не потрібно ремонтувати каталізаторВаше авто автоматично буде в категорії “аварійне” без каталізатора.

Як бачимо, економія на каталізаторі дуже сумнівна і плюси не перекривають мінуси. Якщо у вас немає коштів на встановлення нового каталізатора, ви можете спробувати замінити його на полум’ягасник. І нагадуємо, що ви завжди можете доставити на наш пункт прийому свій відпрацьований каталізатор та отримати гроші взамін.

Заповнюйте заявку на сайті https://skup-katalizatorov.com.ua/conditions/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *