Основна функція автомобільного каталізатора – це очищення вихлопних газів від вуглеводнів, оксиду азоту та монооксиду вуглецю до двооксиду вуглецю, води та азоту. Справний каталізатор допомагає довкіллю залишатися максимально чистим, але що робити коли зламався каталізатор у машині? Як несправний каталізатор впливає на роботу авто та природу? Розповідаємо!
Чи можна їздити з несправним каталізатором?
Питання, яке хвилює багатьох водіїв і ми маємо на нього відповідь. На жаль, ця відповідь “ні”. Забитий чи з дефектом каталізатор та робота двигуна тісно між собою пов’язані. Несправність каталізатора викликає помилку на панелі приборів, в цей самий момент блок управління перемикає двигун в аварійний режим роботи, який своєю чергою обмежує потужність та ефективність роботи двигуна. Якщо ваш каталізатор розкришився, ці частини можуть потрапити у двигун через циркуляцію вихлопних газів, а це може відчутно подряпати циліндри з поршнями у двигуні й таким чином взагалі вивести його з ладу. Як бачите, довго з поламаним каталізатором ви не зможете проїздити. Ми ще не зазначили, що несправність каталізатора призводить до сильного забруднення довкілля, яке погано впливає на наше здоров’я.
Що ж залишається?
Варіантів є небагато:
- Заміна каталізатора на новий каталізатор.
- Заміна каталізатора на стронгер або полум’ягасник.
Причини поломок каталізаторів
Автомобільний каталізатор досить стабільна частина роботи вихлопної системи. В хороших умовах експлуатації він спокійно може проїхати з вами 100-150 тис. км. Проте, існують причини, які можуть створити для вашого каталізатора проблеми, а саме:
- Заправляння автомобіля низькоякісним пальним. Таке пальне не може цілком згоріти в робочому об’ємі циліндрів, тому догорає у вихлопному тракті та провокує на стінках каталізатора налипання накипу, а сам каталізатор швидко забивається.
- Механічні пошкодження. Їх складно уникнути, але так чи інакше ми можемо “вскочити” в яму, наїхати на бордюр чи потрапити в ДТП. Керамічні каталізатори більш крихкі, тому з ними варто дуже обережно їздити.
- Первинна проблема з двигуном. Якщо двигун “їсть” надто багато масла, це також, як і у випадку з неякісним пальним, може призвести до забивання стільників каталізатора.
- Пошкодження внутрішніх елементів каталізатора. Таке може трапитися через постійне перегрівання стільників.
Чому не варто викидати відпрацьовані каталізатори?
Навіщо потрібен каталізатор ви вже зрозуміли, а зараз дізнаємося, що роблять зі старим каталізатором.
По-перше, каталізатори в жодному разі не можна зберігати вдома в гаражі, адже вони виділяють шкідливі речовини, які негативно впливають на наше здоров’я. Те ж саме стосується викидання каталізатора на смітник. Каталізатори не розкладаються і негативно впливають на ґрунт, повітря та воду, які ми застосовуємо, щоб вирощувати продукти. Єдиний правильний спосіб утилізації каталізатора – це здати його на переробку. Завдяки вмісту дорогоцінних металів у каталізаторах ви отримаєте грошову винагороду.
Для чого приймають і що роблять із каталізаторів?
Все дуже просто – переробка каталізаторів допомагає виготовляти нові каталізатори. Якщо вам цікаво дізнатися більше про цю тему – переходьте за посиланням https://skup-katalizatorov.com.ua/pererobka-katalizatoriv/.
То ж куди потрібно здати відпрацьований бу каталізатор?
Наша компанія займається скупкою каталізаторів у будь-якому стані та кількості. Ми надаємо високу ринкову ціну, працюємо без посередників та швидко і чесно виплачуємо вам кошти.
Здати каталізатор ви можете наступними способами:
- Якщо ви знаходитеся в Києві – приїжджайте самостійно у наш сервіс за адресою у нас на сайті.
- Якщо ви живете в іншому куточку України – передавайте Новою Поштою.
- Якщо ви в Києві й у вас понад 30 кг старих каталізаторів – ми заберемо їх самостійно.
Привозьте каталізатор нам, отримуйте кошти на новий. Деталі за посиланням: https://skup-katalizatorov.com.ua/conditions/.