Як проходить діагностика автомобільного глушника

Для чого потрібна діагностика автомобілів? Ранній процес виявлення поломок може зекономити вам багато сил, коштів і нервів, адже проблеми вирішуються одразу і стан автомобіля не погіршується. Сьогодні розберемо діагностику вихлопної системи, зокрема глушника.

Основні види поломок автомобільних глушників

Серед поломок вихлопної системи можна виділити:

Вплив корозії: якщо ви живете в місцевості з підвищеною вологістю або в засолених районах, глушник може виходити з ладу саме через корозію.

Зовнішні пошкодження: сюди можна віднести необережне паркування та зіткнення з іншими транспортними засобами. В цьому випадку потрібно негайно замінити глушник, адже протікання газів небезпечне для водія.

Внутрішні руйнування: може виникнути через довгий термін експлуатації або неправильну установку деталі.

Вплив температур: різкі перепади температур, переохолодження, перегрівання.

Ознаки наявності проблем в автомобільному глушнику

Якщо глушник перестане працювати нормально, ви зможете це помітити за кількома ознаками:

  1. Ви відчуваєте запах вихлопних газів в салоні. Це може свідчити про проблеми з герметичністю глушника і бути шкідливим для здоровʼя.
  2. Ваше авто видає більше шуму, ніж зазвичай. Зменшення звукоізоляції може вказувати на пошкодження глушника.
  3. Ви відчуваєте підвищену вібрацію в автомобілі під час роботи двигуна, це також може вказувати на проблеми з глушником.
  4. Також якщо авто споживає більше палива, – перевірте глушник. Хоча проблема може бути і в каталізаторі. Детальніше тут.

Способи діагностики автомобільного глушника

Загалом способи діагностики глушника можуть бути в домашніх умовах, так і на СТО. Основні етапи:

  1. Візуальна перевірка: спочатку слід оглянути глушник та деталі поряд. Перевірити на пошкодження, тріщини, корозію, дірки тощо.
  2. Перевірка системи на герметичність: потрібно запустити двигун і закрити вихлопну трубу рукою або іншим предметом. Якщо тиск зростає, а звук змінюється, можливо є проблеми з герметичністю.
  3. Вимірювання шуму: це можна зробити з використанням спеціальних приладів або визначити рівень шуму на слух порівняно з нормальним рівнем для конкретної моделі автомобіля.
  4. Діагностика датчиків: для цього можна використовувати спеціальні сканери діагностики.
  5. Вібрації: якщо вихлопна система вібрує, то це може бути ознакою проблем з глушником.

Також для діагностики вихлопної системи ви можете звернутися на СТО і отримати повну картину та рекомендації щодо подальших дій. Така діагностика може бути значно точнішою.

Чи можна їздити з несправним глушником

Відповідь на це питання залежить від рівня поломки глушника. Якщо він легко вібрує, ви не відчуваєте запаху вихлопних газів у салоні й загалом авто працює безперебійно – якийсь час їздити так можна. Проте, якщо є внутрішні порушення, корозія, проблеми з герметичністю та вихлопом в салоні – деталь необхідно замінити, адже вона негативно впливатиме на всю роботу вихлопної системи, довкілля та здоровʼя водія і пасажирів. Вчасна діагностика та ремонт допоможуть вам обійтися без капітального ремонту та великих витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *