Чи у всіх каталізаторах є цінні метали

З чого складається каталізатор?

Щоб зрозуміти, що саме цінного в каталізаторі необхідно розібратися з чого він складається і які функції виконує. 

Будова каталізатора наступна:

  1. Корпус (зазвичай з нержавіючої сталі).
  2. Елементи теплоізоляції.
  3. Серцевина зі стільниковою структурою, яка покрита цінними металами.

На стільниках в різних пропорціях на різних каталізаторам є один, два або одразу три метала: платина, родій, паладій, які відповідають за фільтрацію та очищення вихлопних газів. Ці речовини вступають в реакцію з отруйними вихлопними газами, допалюють їх та окислюють. Таким чином нейтралізовують чадний газ, оксид азоту та вуглеводні. 

Каталізатор знаходиться поблизу колектора у вихлопній системі, оскільки там висока температура, а нейтралізатор переробляє гази при температурі від 300 C°. Тому цінність каталізатора не лише у функції очищення шкідливих вихлопів, а й у кількості цінних металів, які потім можна здати.

Як добувати дорогоцінні метали з каталізатора?

Дорогоцінні метали з каталізатора добувають спеціальні компанії, які займаються прийманням та переробкою запчастини та мають спеціальне устаткування та речовини. Існує як мінімум кілька методів:

  1. Сухий або метод Міллера. За допомогою хлору впливають на сировину, все зайве випаровується, а залишаються цінні метали.
  2. Вологий для металів платинової групи. В спеціальних реагентах розчиняється метал і добуваються цінні метали.
  3. Електроліз. Дозволяє витягти очищені цінні метали. Цей спосіб є найекономнішим та найекологічнішим. 

Якщо ви думаєте над тим як дістати дорогоцінні матеріали з каталізатора в домашніх умовах, ми радимо краще звернутися до скупників нейтралізаторів. Самостійне їх видобування невиправдане, адже ви ризикуєте втратити велику або ж всю кількість металів, а разом з цим отримати хімічні опіки чи інші проблеми. Також це не вигідно фінансово, оскільки на реактиви доведеться витратити значно більше грошей, ніж ви отримаєте металів. Звернувшись до фірми-скупника ви можете отримати хороші кошти за старий каталізатор і не ризикувати своїм здоров’ям та часом.

Витяг платини і родію

Щоб добути з каталізатора такі метали як платину та родій використовується кілька методів:

  1. Вилуговування дозволяє дістати метали з допомогою спеціальних сумішей, проте є ризик втратити відчутну кількість платини.
  2. Використання соляної кислоти дає шанс отримати метали з мінімальною їх втратою, а також використовувати цей розчин багато разів. 

Витяг паладію

Паладій добувають за допомогою електродугового нагрівання до 500 С° та одночасного хлорування. Цей метод дає змогу отримати з каталізатора чистий паладій в максимальних кількостях.

Також можна скористатися хімічними речовинами, проте ризик отримати метал з домішками дуже великий.

Де вигідно здати каталізатор

Ми розібралися для чого купують каталізатори, але не менш важливо знати куди їх можна здати за чесною ціною. Оскільки в каталізаторах є цінні метали, ви можете отримати за них відчутні гроші. Наприклад, “Перша чесна скупка каталізаторів” пропонує такі ціни за ваші бу деталі:

Керамічні каталізаторидо 3300 $
Металеві каталізаторидо 400 $
Сажові фільтридо 150 $

Щоб оцінити вміст дорогоцінних металів в каталізаторі – зателефонуйте нам або ж залиште заявку за посиланням: https://skup-katalizatorov.com.ua/conditions/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *