Скільки каталізаторів в автомобілі

Де розміщені каталізатори в авто

Як зрозуміти чи є каталізатор в машині? Де точне розташування каталізатора? Розберемося в статті. Автомобільний нейтралізатор – це обовʼязкова деталь кожного сучасного авто, яка виконує важливу роль по переробленню токсичних викидів на безпечні. Каталізатор має спеціальну будову, яка допомагає йому відфільтровувати й перетворювати шкідливі монооксид азоту, вуглеводні та оксид азоту на нешкідливі воду, двоокис вуглецю та азот. На бензинові автомобілі ставлять металеві або керамічні каталізатори, а на дизельні – сажові фільтри або також керамічні каталізатори.

І ми переходимо до ще одного цікавого питання “каталізатор – де знаходиться?”. Його місце встановлення може відрізнятися: в деяких автомобілях каталізатор знаходиться перед або у випускній трубі. Також він може бути розміщений у випускному колекторі. В першому випадку розміщення – каталізатор зручніше замінити при поломці, проте у другому – він скоріше нагріватиметься для коректної роботи. Коли ви купуєте авто, навряд чи ви будете обирати його за розміщенням каталізатора, проте цю інформацію важливо знати, тому уточніть її у продавця.  

Відсутність каталізатора в машині можна побачити по диму з вихлопної, неприємному запаху в салоні при роботі авто, але якщо у вас є сумніви – найкраще перевірити його наявність на СТО.

Скільки важить каталізатор

 • Металевий каталізатор насправді важить досить не багато – від 0,15 до 0,5 кг залежно від розміщення та обʼєму двигуна. 
 • Керамічний може мати вагу від 0,2 до 2.5 кг.

Скільки каталізаторів може бути в авто

Чи замислювалися ви скільки каталізаторів в машині? Зазвичай в авто є один або два каталізатори, проте якщо у вас авто з подвійною вихлопною системою – у вас буде 2 або 4 каталізатори. Рідко, але трапляються системи вихлопу з трьома каталізаторами, які розміщені наступним чином: перший на випускному колекторі, два наступних під дном авто. В такому випадку перший каталізатор знижуватиме СО вихлопу, а інші два – допалюватимуть їх та очищатимуть вихлопні гази. 

Щодо дизельних авто, буває, що в них є лише сажовий фільтр замість каталізатора, а також фільтр+керамічний каталізатор. Каталізатор знову ж таки бере на себе функцію зниження вихлопу шкідливих газів, а сажовий фільтр – очищує відфільтрований вихлоп від сажі.

Як зрозуміти який каталізатор вийшов з ладу

Ви вже знаєте все важливе про каталізатори, тому в цій частині статті ми розглянемо симптоми поломок і як зрозуміти, що вам пора на СТО.

Каталізатор –  досить “живуча” деталь, якщо правильно акуратно їздити та заливати хороше пальне. Проте, після 100-150 тис.км пробігу (детальніше про пробіг) ресурс та якість роботи каталізатора знижується і він потребує заміни. Проте, трапляється, що до цього терміну він починає подавати сигнали про несправності й важливо їх виявити вчасно.

Якщо каталізатор вийшов з ладу ви можете побачити:

 • На панелі приборів горить індикатор двигуна “Check Engine”. 
 • Збільшився розхід палива і вам доводиться частіше заправлятися.
 • Ваша машина смикається, прискорення відбувається складніше, ніж раніше.
 • Машина видає звуки гуркоту з боку двигуна.
 • Погано заводиться, глохне або взагалі не заводиться.
 • Ви відчуваєте вихлоп газів в салоні (запах тухлих яєць), або бачите чорний дим з вихлопної труби.

Що можна зробити, щоб подовжити йому життя?

 1. Заправляйте лише якісне пальне на офіційних перевірених заправках. Дешеве пальне не принесе в перспективі економії, а от капітальний ремонт може.
 2. Кермуйте акуратно: прогрівайте авто, уникайте ям, не паркуйтеся близько до бордюру, не заїжджайте в глибокі калюжі та кермуйте плавно без різкості.
 3. Вчасно змінюйте повітряний фільтр та ремонтуйте дрібні поломки.
 4. Турбуйтеся про двигун.
 5. Намагайтеся встановлювати оригінальні деталі.

Якщо ж таки каталізатор вийшов з ладу – подбайте про правильну переробку. Не викидайте його на смітник, не залишайте лежати вдома, а привезіть туди, де його приймуть та перероблять. Наша компанія займається скупкою каталізаторів і сажових фільтрів (від одного до нескінченності), виплачує високу чесну ціну за деталь та віддає старі каталізатори на переробку для виготовлення нових. Ми можемо попередньо провести оцінку вашого каталізатора онлайн чи за допомогою телефонного дзвінка, або ж приїжджайте до нас за адресою: Київ, вул. Академіка Бутлерова, 4.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *