Як правильно утилізувати запчастини

Якщо ви власник чи власниця автомобіля, рано чи пізно у вас виникне питання утилізації запчастин, а саме каталізатора. Звісно, попри те, що автомобілі внесли в наше життя зручність і дали багато можливостей, проте для екології вони принесли не мало шкоди. 

Саме тому, кожен водій повинен дбати про довкілля і робити свій вклад в екологію. Як це повʼязане з каталізатором?

Каталізатори використовуються для того, щоб зробити вихлоп автомобільних газів чистішим. За допомогою цінних металів (платини, паладію і родію), які містяться в каталізаторах, чадний газ, вуглеводні та оксид азоту перетворюються на вуглекислий газ та водяну пару. Коли нейтралізатор перестає виконувати свої очисні функції – у довкілля викидається більше токсичних речовин, а в перспективі це шкодить нашому здоровʼю. Також старий каталізатор швидше призведе до поломки автомобіля, тому важливо замінити цю деталь вчасно.

Що не можна робити зі старим каталізатором?

 1. Викидати у смітник. Памʼятаєте? Старий каталізатор поза машиною виділятиме всі ті шкідливі речовини, які він стримував поки був справним. Всі токсичні викиди йтимуть в повітря, воду, землю (на якій ми вирощуємо їжу). Розумієте взаємозвʼязок? 
 2. Залишати вдома в гаражі (раптом знадобиться). Під дією температури всі шкідливі викиди від каталізатора виділятимуться в повітря, яким дихатимете ви та ваша родина. Чи настільки він вам потрібен?
 3. Здавати компаніям, які не дбають про подальшу переробку каталізатора. Важливо не лише позбутися старої деталі, а й переконатися, що її правильно утилізують, адже за допомогою старих каталізаторів створюються нові. 

Кількість автомобілів не зменшується, проте збільшується кількість використання металів платинової групи в каталізаторах, а це своєю чергою призвело до популяризації переробки та відновлення старих каталізаторів. 

Особливості утилізації автомобільних комплектуючих

Утилізація авто – вигідний і перспективний шлях до економії та чистішого середовища. Переваг утилізації авто є багато, наприклад:

 1. Непотрібне старе авто чи його комплектуючі продати складно, а за утилізацію ви отримаєте кошти.
 2. Утилізуючи авто ви економите природні та економічні ресурси, адже переробка дешевша первинного виготовлення.
 3. З перероблених деталей та частин старих авто можна виготовити нові.
 4. Зменшення площ масових сміттєзвалищ та негативного впливу на довкілля.

В Україні діє закон про офіційну утилізацію авто. Спершу вам необхідно зняти машину з обліку, написати заяву про утилізацію, отримати дозвіл та зрештою укласти договір з компанією, яка цим займається. Звісно, якщо ви хочете лише здати старий каталізатор чи якусь несправну деталь і поставити нову, вам не потрібні всі ці кроки. Проте, якщо ваше авто було в ДТП, не підлягає відновленню чи відновлення надто дороге, ваше авто дуже старе і не продається – подумайте про утилізацію.

Як вигідно утилізувати автозапчастини

Утилізація на запчастини та перероблення автомобільних нейтралізаторів (та й інших частин) вигідніша, ніж виготовлення нових з нуля. Повертаючись до екології, це допомагає зменшити негативний вплив на довкілля та покращити якість життя та здоровʼя людей в перспективі.

Як можна утилізувати каталізатор?

Щоб не починати довгі пошуки з надійних компаній ми пропонуємо вам свої послуги. “Перша чесна скупка каталізаторів” купить ваш старий відпрацьований каталізатор та дасть вам грошей на новий! Як це відбувається?

 1. Залишаєте на нашому сайті свій номер телефону та маркування каталізатора або телефонуєте за номером (097) 105-58-22.
 2. Привозите нам запчастину або надсилаєте новою поштою.
 3. Ми оцінюємо вміст цінних металів, стан каталізатора, кількість та виплачуємо вам кошти готівкою, банківським переказом або через післяоплату НП.
 4. Залежно від вартості, ви маєте частину коштів на новий каталізатор.
 5. Ми завжди пропонуємо високу та чесну ціну, адже не працюємо з посередниками та не ставимо накруток.
 6. Далі ми віддаємо каталізатор на переробку.

Більше про те, як відбувається переробка в нашій компанії ви можете почитати за посиланням: https://skup-katalizatorov.com.ua/pererobka-katalizatoriv/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *