Що робити якщо забився каталізатор

Що таке каталізатор? Це спеціальний пристрій у вихлопній системі автомобіля, який перетворює шкідливі викиди на безпечні. Вони створені, щоб зменшувати негативний вплив на довкілля. 

Забитий каталізатор погано впливає на роботу всього автомобіля, адже від нього залежить справність багатьох систем. Розберемося в статті як визначити чи забитий каталізатор та що з цим робити.

Причини несправності та ознаки забитого каталізатора

Коли каталізатор забитий – автомобіль починає працювати в аварійному режимі. Він не виконує свої функції та поступово виводить з ладу всі системи.

Що відбувається з машиною якщо забитий каталізатор?

 1. Ви можете почути сторонній шум при русі чи заведеному двигуні.
 2. Вихлопні гази матимуть синій або білий колір, або ж аромат тухлих яєць.
 3. Збільшується розхід пального та мастила.
 4. Машина тяжко розганяється або погано заводиться.
 5. На панелі приладів горить значок “Check Engine”.

Які причини того, що каталізатор забитий?

 1. Механічні пошкодження.
 2. Неякісне пальне.
 3. Великий пробіг.
 4. Проблеми з системою вихлопу та запалювання.
 5. Потрапляння мастила у двигун та вихлопну трубу.
 6. Вигорання шару цінних металів.

Розглянемо детальніше причини поломки каталізатора.

Потрапляння антифризу чи тосолу

Якщо охолоджувальна рідина чи тосол потрапляє в мастило, з часом це може викликати серйозні проблеми з двигуном: від перегріву до гідроудару. Коли є протікання антифризу, руйнується не лише двигун, а й каталізатор, оскільки рідина потрапляє в циліндри двигуна, а тоді з відпрацьованими газами осідає на каталізаторі, в результаті забиває його і ще й плавиться на поверхні. Тому надзвичайно важливо стежити за будь-якими змінами в роботі вашої машини, щоб вчасно усунути поломки й уникнути проблем.

Потрапляння масла у вихлопну трубу

Коли забитий каталізатор через потрапляння масла у вихлопну трубу, ви бачитимете постійне падіння рівня мастила. Воно осідає на стільниках каталізатора й забиває їх. Необхідно контролювати рівень і при надмірному споживанні його автомобілем – звернутися в СТО.

Неякісне пальне

Авто необхідно заправляти якісним пальним на перевірених заправних станціях. В іншому випадку зайві домішки поганого бензину не згорають у двигуні, а потрапляючи в глушник плавляться на поверхні каталізатора.Також, через неякісне пальне цінні метали будуть вимиватися швидше та функціональність каталізатора значно знизиться. 

Механічні пошкодження

Часто каталізатор руйнується та забивається через механічні пошкодження: наїзд на бордюри, ями, калюжі, необережне різке кермування, недостатнє прогрівання авто. Якщо ви чуєте звук металу коли газуєте або ж металевий скрегіт з вихлопної – терміново зверніться на СТО для перевірки стану каталізатора. 

Будьте особливо обережні якщо у вас керамічний каталізатор, адже цей тип крихкий та боїться ударів.

Як зняти каталізатор для перевірки

Найкраще зняти забитий каталізатор в перевіреному сервісному центрі СТО, адже залежно від марки авто він матиме своє розміщення і необхідно бути дуже обережним, щоб не пошкодити деталь. Особливо, якщо це керамічний каталізатор, адже він може роздробитися у вихлопній і це створить додаткові проблеми для вас. 

Радимо довіряти зняття каталізатора лише професіоналам.

Ремонт та заміна каталізатора

Мабуть, ви готові шукати відповідь на питання як можна почистити каталізатор? Теоретично, каталізатор можна чистити доки він не сильно забитий, але ви навряд чи дізнаєтеся про це, адже ця деталь дає про себе знати значно пізніше. Тоді, коли питання чим почистити каталізатор вже не стоїть, а виникає потреба повної заміни. 

Все ще досить популярне рішення – вирізати каталізатор взагалі і поставити обманку, проте ви повинні розуміти, що таким чином сильно шкодите довкіллю та при обовʼязковому проходженню ТО у вас є ризики його не пройти та отримати штраф. А якщо ви раптом захочете поїхати за кордон без каталізатора або з обманкою – там у вас можуть бути проблеми з поліцією, адже в ЄС суворі правила щодо екології.

Підсумуймо

Тож, каталізатор забитий, що робити? 

Якщо ви помітили збої в роботі й ваше авто має всі признаки цього, перш за все, варто записатися на діагностику в СТО і намагатися не їздити на автомобілі. Як ви могли зрозуміти з нашої статті, питання “чим почистити каталізатор” не є правильним, адже найкраще для роботи авто замінити деталь на нову.
Так, заміна каталізатора несе додаткові витрати, проте ми хочемо вам нагадати про те, що ви можете привезти відпрацьований каталізатор нам і отримати грошове відшкодування за нього. Тож, доклавши частину коштів ви зможете придбати нову деталь і насолоджуватися справною роботою авто ще довгий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *