Як пройти ТО без каталізатора

Норми закону про проходження ТО

На початку 2022 року була інформація щодо обовʼязкового техогляду авто починаючи з осені, але проєкт все ще не ухвалили офіційно. Проте, це питання часу і невдовзі техогляд буде обовʼязковим, адже це передбачено угодою з Євросоюзом. Розповімо в цій статті чи можливо пройти техогляд без каталізатора і яких норм чекати автомобілістам.

Після ухвалення законопроєкту всі авто підлягатимуть технічному контролю. 

Не підлягатимуть ТО:

  • Транспортні засоби, які не використовуються на загальних дорогах.
  • ТЗ, які їздять зі швидкістю до 25 км/год.
  • ТЗ з обсягом двигуна до 125 кубічних см або електродвигуни до 4 кВт. 

Залежно від типу авто техогляд потрібно проходити з такою періодичністю

Через 1 рік після першої реєстраціїЧерез 2 роки після першої реєстрації Через 4 роки після першої реєстрації Через 6 місяців після першої реєстрації 
Авто з 9 і менше сидіннями, які використовують як таксі. Потім щорічно.Дво-триколісні ТЗ з двигуном понад 125 кубічних см або електродвигуном понад 4 Вт. Потім кожні 2 роки.Автомобілі з 8 і менше сидіннями. Потім кожні 2 роки.Авто віком понад 20 років
Авто з 8+ сидіннями. Потім щорічно протягом 9 років, після цього терміну – кожні 6 місяців.Чотириколісні ТЗ з двигуном понад 125 кубічних см або електродвигуном понад 4 Вт та масою понад 400 кг. Потім кожні 2 роки.Авто для перевезення вантажів (до 3,5 тонн). Потім кожні 2 роки.
Авто для перевезення вантажів (від 3,5 тонн). Потім щорічно.Колісні трактори (зі швидкістю понад 40 км/год). Потім кожні 2 роки.
Авто, призначені для проживання людини. Потім щорічно.
Авто, які перевозять небезпечні вантажі. Потім щорічно.

Також обовʼязковий ТО необхідно пройти:

  1. При перереєстрації ТЗ на нового власника.
  2. Після ДТП.
  3. Якщо під час перевірки на дорозі поліцейські виявлять несправність авто, що становитиме небезпеку дорожньому рухові.

То ж чи можна пройти техогляд без каталізатора? Ні! 

Пройти щось без каталізатора буде неможливим, адже наявність і справність цієї деталі є важливим фактором для нормальної роботи авто і захисту довкілля. 

Які передбачені штрафи за непроходження техогляду?

Чи ви намагаєтеся пройти ТО без каталізатора чи з несправним авто, чи взагалі не плануєте – штраф становитиме 17 000 грн. За повторне порушення вас можуть позбавити водійського посвідчення.

Навіщо потрібний каталізатор в авто

Вище ми розібралися, що проходження то без каталізатора неможливе. Всі автомобілі з 2000 року повинні мати справний каталізатор. Цей елемент вихлопної системи очищує шкідливий викид в довкілля та перетворює його на безпечний. Відбувається це завдяки цінним металам, які містяться в нейтралізаторі. Якщо каталізатор поломаний, забитий або взагалі вирізаний з авто – воно працюватиме в аварійному режимі й згодом всі системи, включно з двигуном можуть вийти з ладу. То ж каталізатор не лише дбає про природу, а й про ваш автомобіль. Саме тому видалення каталізатора та техогляд разом не можливі.

Де здати авто каталізатор Київ

Якщо вже сталося, що у вашого авто каталізатор вийшов з ладу і вам потрібно його замінити, постає питання куди подіти старий. Ви можете здати свій старий каталізатор на переробку у Києві та Запоріжжі в нашому сервісному центрі. Залишайте заявку на нашому сайті або ж телефонуйте, щоб дізнатися деталі (097) 105-58-22.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *